Ostatnio w szkole podstawowej w Krakowie uczniowie mieli okazję uczyć się na basenie. Zajęcia szkolne przeniosły się do jednego z miejskich basenów, gdzie uczniowie łączyli naukę teorii z ćwiczeniami fizycznymi.
Uczniowie mieli okazję nauczyć się wszystkiego od fizyki po matematykę. Byli również instruowani jak szanować i chronić zasoby wody w obecnym środowisku. Nauka na basenie to także doskonała okazja do rozwoju umiejętności pływackich oraz ugruntowania sobie wrażliwości na temat ochrony środowiska.
Organizatorzy zajęć wierzyli, że ich innowacyjne podejście może przynieść dzieciom większe korzyści ze swoich lekcji. Wierzyli, że poprzez tak ciekawe połączenie nauki teoretycznej i praktycznego doświadczenia samodzielnie, dzieci będą mogły stać się bardziej samodzielnymi i bystrzejszymi uczniami niż gdyby spędzały cały czas w klasowej salce lekcyjnej.
W ostatnich miesiącach sposoby na nauczanie i uczestniczenie w zajęciach szkolnych zaczęły się zmieniać, a uczniowie szukają nowych możliwości prowadzenia swojej edukacji. Najnowszym pomysłem, który pojawił się w polskich szkołach jest nauka podczas zajęć na basenie.
Szkoły zaczęły dostrzegać, że nauka przez ruch może mieć korzystny wpływ na uczniów. Zamiast czekać na kolejne lekcje w szkolnym budynku, uczniowie mogą teraz odbywać swoje lekcje i ćwiczenia na basenie. Pływanie jest dużym wyróżnikiem dla uczniów poprawiającym motorykę i podsumowującym całość nauki.
Zalet zajęć na basenie jest kilka, w tym wprowadzenie powietrza do aktywności fizycznej i łagodne formy ćwiczeń oraz stymulowanie mózgu do koncentracji gympszymania piłek na basenie, flagoyko i ranyi hannpeh. Edukacja podczas zajęć na basenie ma ogromne zalety – umożliwia lepsze poznanie przedmiotu i lepsze funkcjonowanie społeczne.
Jeśli szkoła ma dobre warunki by doprowadzić do tego typu nauczanie, warto spróbować tego rozwiązania, ponieważ stanowi ono nowe wyzwanie dla społeczności szkolnej. W ten sposób uczniowie będą się lepiej czuć i bardziej angażować w lekcjach.
Ostatnio wiele szkół po całej Polsce postanowiło przenieść część swoich zajęć do basenu. Czy to naprawdę skuteczne? Oczywiście, że tak! Nauczanie przez zabawę ma wielkie znaczenie w wychowaniu naszej młodzieży. Przede wszystkim basen daje uczniom możliwość aktywnego i twórczego spędzenia czasu. Zamiast siedzieć przed komputerem lub poza szkołą, basen i jego bogata infrastruktura może być źródłem doskonałej lekcji itd.
Poprzez wprowadzenie zajęć szkolnych do basenu, nauczyciele mogą wcielić w sankcje zabawy i rywalizacji elementy nauczania podstawowych umiejętności takich jak mówienie i słuchanie, matematyka, czytanie itd. Daje to też dzieciom bardziej interaktywne i ciekawsze sposoby nauki bez nudnego i monotonnego trybu siedzenia.
Nauczanie poprzez aktywności na basenie rozwija wielkość klasowa interakcja i pomaga dzieciom ćwiczyć skupienie. Równie ważna jest też dobrostan psychiczny dzieci – cechuje się lepszymi osiągnięciami uczniów oraz ogromnym zmniejszeniem stresu.
Ogólnie rzecz biorąc, przeprowadzanie zajęć szkolnych na basenie stało się bardzo popularne w naszym kraju i cieszy się dużym poparciem rodziców. Gdy jest on rozpatrywany od strony edukacyjnej, prowadzi to do pozytywnych konsekwencji – potencjał rozwojowy dzieci rośnie, a ich motywacja się zwiększa.
Świat się zmienia, a wraz z nim przyzwyczajenia edukacyjne. Coraz częściej słyszymy o dodatkowych formach pozalekcyjnych zajęć dla dzieci, niemal jak dodatkowych zawodach. W tym roku szkolnym jedną z takich nowych i ciekawych opcji oferują szkoły w ramach przygotowania do sprawdzianu ósmoklasisty – basen!
Kiedy wpadniemy do lokalnego basenu, możemy zobaczyć grupki szkolne. Dzieci ćwiczą swoje umiejętności pływackie, a ich nauczyciele siedzą obok i udzielają porad. Tradycyjne lekcje na salach lekcyjnych stają się mniej popularne, a basen traktuje się jak sala do nauki. Uczniowie uczą się poza klasycznymi ocenami, które trzeba zdać do egzaminów końcoworocznych lub na Zespołowe Sprawdziany Szóstoklasistów.
Ponadto, basen jest doskonałym narzędziem do nauczenia dzieci zasad bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Ufając sile wody, dzieci mogą trenować pływanie i przekonać się, ile trzeba wysiłku, aby pokonać nurt. Praca na powierzchni oraz testowanie różnych technik pływackich rozwijają ich ciało i umysł. Zatrudnienie ratownika na basenie to oczywiście konieczność, ale uczniowie sami mogą przygotować się do sesji na basenie karier lub do konkursu pływackiego.